לטייל בפיליפינים באופן כללי ובעיקר לטייל באזורי טבע שהמקום מציע, מחייב ייעוץ מקצועי לגבי איזה חיסונים צריך לקחת. הדבר תלוי באופי המסלול, אורך השהות במדינה וכמובן במצב הבריאותי האינדיבידואלי של כל אדם לגופו. ראשית, מומלץ לתאם תור במשרד שירותי הבריאות באזור מגורכם כ-6 שבועות לפני הנסיעה ולקבל את החיסונים הנדרשים. כמו כן, דאגו מראש לביטוח רפואי מתאים על כל צרה שלא תבוא. במידה ואתם צריכים להגיע לבית חולים בפיליפינים, יש להגיע לבתי החולים הפרטיים שנמצאים בערים הגדולות, שם הטיפול בדרך כלל טוב מאוד. רצוי לא לסמוך על בתי החולים הציבוריים או מרפאות למיניהם באיים.

לנוחיותכם, ריכזנו בעבורכם את רשימת החיסונים המומלצים אשר מופיעה באתר קופת החולים "מכבי":

  1. צהבת A
  2. צהבת B
  3. טיפוס הבטן
  4. דלקת המוח היפנית
  5. קדחת צהובה
  6. דלקת קרום המוח

ישנן מקומות בפיליפינים שבהן ישנה כמות גדולה של יתושים – רצוי לדאוג בעוד מועד לתכשיר דוחה יתושים (כדאי לקנות בארץ לפני הנסיעה), וכדאי גם להצטייד בקרם שיזוף להגנה מפני השמש, כיוון שהמדינה קרובה לקו המשווה והשמש לעתים חמה וחזקה עד מאוד. כובע ומשקפי שמש הם בגדר חובה בזמן שאתם נהנים שעות רבות תחת כיפת השמים. בנוסף, שימו לב שהמים מהברז אינם טובים לשתייה, לכן הקפידו לשתות רק מים מינרלים מבקבוק אטום ואל תוסיפו קרח למים שמקורו ממי ברז. ודאו שאם אתם אוכלים עוף, הוא עבר בישול ארוך או צלייה. ככלל בפיליפינים עדיף לאכול אוכל מבושל על פני אוכל קר.

**הערה חשובה: המידע הנ"ל אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי וכל מטרתו היא לספק מידע כללי ובשום מקרה אינו בגדר המלצה או עצה רפואית ו/או חוות דעת רפואית מקצועית. טרם הנסיעה לפיליפינים מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה ו/או מרפאת מטיילים.

כן גם אני רוצה להגיע לפיליפינים! לחץ כאן!

צרו איתי קשר
Give it a try, you can unsubscribe anytime.