המטבע המקומי בפיליפינים נקרא "פסו" והסימון שלו הוא PHP – נכון לזמן כתיבת שורות אלה, דולר אחד שווה ל-51 וחצי פסו, והשקל הישראלי שווה ערך ל-14 וחצי פסו.

ברוב המקומות במדינה וכמובן בערים הגדולות, תוכלו להחליף דולרים ולקבל שער טוב עבורם. במקומות הכפריים או באיים יתכן כי לא תוכלו לעשות כן, ולכן רצוי להכין כסף מזומן מיד כאשר נוחתים. בשדה התעופה בעיר הבירה מנילה השער נחשב טוב מאוד ומומלץ כבר שם להחליף דולרים (לא מומלץ להגיע עם מטבעות אחרים כמו יורו או ליש"ט, כי סתם תפסידו כסף…). ברוב המקומות הגדולים ישנם כספומטים, אבל ישנם הרבה פחות באיים. בדרך כלל גם יגבו ממכם עמלת משיכה מהכספומט שיכולה להגיע גם לחמישה דולר. המחאות נוסעים הן דבר לא מקובל בפיליפינים למעט מספר מקומות מצומצם. השימוש בכרטיס אשראי נפוץ מאוד וכמעט תמיד תוכלו לשלם בו.

ככלל בפיליפינים המחירים הם זולים בכל הקשור לאוכל או לתחבורה, אולם הם יקרים יחסית בכל הנוגע למקומות לינה. במנילה ובערים גדולות אחרות, נהגי המונית מנסים לנצל את התיירים בגביית מחירים גבוהים לפעמים פי שלושה מהמחיר הרשמי ולכן עדיף להשתמש בתחבורה שהוזמנה עוד בארץ (במידת האפשר). כמו כן ניתן להוריד אפליקציה שנקראת GRAB ולהזמין דרכה נסיעות ממקום למקום בתוך העיר.

כן גם אני רוצה להגיע לפיליפינים! לחץ כאן!

צרו איתי קשר
Give it a try, you can unsubscribe anytime.