באופן טבעי במדינת איים כמו הפיליפינים, כלי תחבורה מרכזי במעבר בין איים הינה מעבורת או סירה. ישנן מעבורות גדולות מאוד היכולות להכיל מאות רבות של נוסעים וגם כלי רכב. ברוב המקומות תמצאו את לוחות הזמנים בנמל העגינה של האי. חלק נמצא גם באינטרנט. יש לציין שיש הבדל בין המעבורות השונות (יש מעבורות מהירות יותר מאחרות). שימו לב שלוחות הזמנים לא תמיד מדוייקות ולא פעם ישנם איחורים. מזג האוויר יכול גם הוא להפריע במקרה של סערה, טייפון או רוחות חזקות. אם בחרתם לקחת מעבורת, אנא וודאו שזאת חברה גדולה ואמינה, מכיוון שמידי שנה מתרחשות בפיליפינים כמה עשרות תאונות של כלי שיט ישנים וללא תחזוקה הולמת.

יש לשים לב כמובן כמה זמן לוקח למעבורת להגיע ליעד שבחרתם. מעבורת של עד 4 שעות כמו למשל בין אל נידו לקורון, זה עדיין זמן סביר. אולם יש גם מעבורות שלוקחות 12-14 שעות ואף יותר. אולי תחסכו קצת במחיר אבל זה בטח לא מומלץ.

אם החלטתם לקחת מעבורת ליעד מסויים בדקו איזה מחלקות קיימות על המעבורת. מחלקת עסקים עולה יותר ממחלקת תיירים, אבל מדובר בהפרש של 10-15 דולר בלבד לכרטיס. הישיבה הרבה יותר נוחה והמקום ממוזג. במחלקת תיירים הישיבה היא למעלה באוויר הפתוח.

כן גם אני רוצה להגיע לפיליפינים! לחץ כאן!

צרו איתי קשר
Give it a try, you can unsubscribe anytime.