טיסות פנים: הפיליפינים היא מדינת איים ורק טבעי שהתחבורה האווירית תהיה זמינה בערים המרכזיות. ישנן כמה וכמה חברות פנים כאשר הבולטות הן "סיבו פסיפיק", "אייר אסיה" ו-"פיליפין אירליינס". בין היתר ישנן טיסות סדירות למנילה, סיבו, פוארטו פרינססה, האי בורקאי (נחיתה בקטיקלאן ומשם אוטובוס לנמל ושייט לאי), וכן בוהול

 

טיסות בינלאומיות: שדה התעופה בעיר הבירה מנילה הוא השער הראשי לכניסה למדינה, אך ניתן (ולפעמים גם רצוי) לטוס ישירות לסבו. אין כרגע מישראל טיסה ישירה ולכן מומלץ לטוס דרך "קטאי פסיפיק", כאשר גם "טורקיש אירליינס" היא אופציה נוחה. כיוון שזאת טיסה יחסית ארוכה לא כדאי לבצע יותר מעצירה אחת בדרך.  

 

מעבורות: זהו כלי שיט מרכזי במעבר בין האיים השונים. ישנן מעבורות גדולות מאוד היכולות להכיל מאות רבות של נוסעים וגם כלי רכב. ברוב המקומות תמצאו את לוחות הזמנים בנמל העגינה של האי, כאשר חלק נמצא גם באינטרנט. יש לציין שקיים הבדל בין המעבורות השונות ויש מעבורות מהירות יותר מאחרות. שימו לב כי לוחות הזמנים לא תמיד מדויקות ולא פעם ישנם איחורים, כאשר מזג האוויר יכול גם הוא להפריע במקרה של סערה או רוחות חזקות. אם בחרתם לקחת מעבורת, אנא וודאו שמדובר בחברה גדולה ואמינה, מכיוון שמדי שנה מתרחשות בפיליפינים כמה עשרות תאונות של כלי שיט ישנים ללא תחזוקה הולמת.

 

אוטובוסים: בפיליפינים קיימים אוטובוסים בצורות וגדלים שונים ובדרך כלל אין צורך בהזמנה מראש של כרטיסים, אלא פשוט מגיעים וקונים כרטיס. בערים הגדולות כדאי לקחת אוטובוס שעוצר במספר תחנות וכך לומדים להכיר את המקום. בכל פעם שמגיעים לתחנה, הקונדיטור צועק את שם התחנה עבור הנוסעים. במקרים מסוימים, במידה והנסיעה היא ארוכה או במשך הלילה, כדאי לשריין מקום יום או אפילו יומיים מראש. כמו כן לא כל הקווים נוסעים ישירות ליעד הרצוי, ולעתים צריך להחליף אוטובוס באחת התחנות. ישנם אוטובוסים שפעילים רק בשעות הבוקר וצריך לקחת זאת בחשבון. בררו מראש אם יש מיזוג באוטובוס, כדי להעביר את הנסיעה  בנוחות ליעדכם.

 

השכרת רכב עם נהג: אם תחליטו לנסוע לטיול יומי באחד היעדים, ניתן לשכור כלי רכב עם נהג צמוד לכל היום – אם מדובר במשפחה אזי הדבר בהחלט מומלץ עבור נסיעות ארוכות. חלק גדול מהחברות יעמידו לרשותכם רכב חדיש וממוזג, כאשר התשלום אינו תלוי במרחק שתעשו. בנוסף ישנן חברות שנוהגות לאסוף את התיירים מבתי המלון השונים. קחו בחשבון שאם לא מדובר בטיול פרטי, אז האיסוף והפיזור לוקח יותר זמן. 

 

ג'יפני: אלה הם ג'יפים ישנים וגדולים של הצבא האמריקאי שהוסבו למעין מיניבוסים צבעוניים. כשנוסעים בג'יפני יש תחושה של חזרה בזמן, אבל זו חוויה בפני עצמה.

 

Habal Habal: זהו אופנוע שביצעו בו שדרוג קטן וכעת הוא יכול להוביל יותר משני אנשים. לפעמים רואים שהכלי סוחב גם 6 אנשים ויותר. הוא פחות נפוץ בערים הגדולות ויותר בכפרים הקטנים. לפעמים זהו כלי התחבורה היחיד שזמין עבורכם ובכל מקרה כדאי לנסות ולו לשם החוויה.

 

טריסייקל: אופנוע שמחובר לצידו מושב לשני אנשים (לפעמים יושבים שם יותר…), מדובר בכלי תחבורה עירוני נפוץ מאוד ומהיר יחסית. הכבישים ברוב המקומות משובשים או שהם כבישי עפר ולכן ההתניידות היא מעט לא נוחה.

 

באנקה: סירות שבנויות עם מצופים משני הצדדים. זהו כלי תחבורה פופולרי מאוד בפיליפינים והוא משמש גם למטרות דיג וכמובן לשיוט בין איים ולצורך הובלת תיירים המעוניינים לצלול ולהתענג על המראות המדהימים שיש לאתרי הצלילה השונים להציע. שייט בין האיים הוא מומלץ ביותר כאשר יש הפסקה עם ארוחת צהריים מגוונת על הסירה או על אחד החופים.

כן גם אני רוצה להגיע לפיליפינים! לחץ כאן!

צרו איתי קשר
Give it a try, you can unsubscribe anytime.