האי סיקיהור (Siquijor) הינו אי קטן יחסית במחוז ויסאיאס דרומית לאי סבו, והוא מפורסם בזכות החופים הנהדרים שלו המתמזגים במים הצלולים, ומהווים מקום מושלם למנוחה מפנקת באווירה קסומה של טבע. האי התפרסם בזכות אגדות על קוסמים ומכשפות וכן בזכות פסטיבלי הילינג שנרקחים במיוחד מצמחי מרפא, שורשים, חרקים ותבלינים שונים ומשונים. האי מציע לאנשים שאוהבים לצלול, שפע של טבע מהמם ונדיר ביופיו מתחת למים. ואם לא די בכך, האי מצטיין במפלים נפלאים, הרים ומערות וכן פארקים שונים.

 

ישנן מספר חופים מומלצים לתיירים כמו חוף פאליטון שמצפון לעיירה סאן חואן, או חוף סלאגדונג הנמצא קרוב לעיירה בשם מריה. בערבים ישנן מסעדות רבות, פאבים והופעות עד לשעות מאוחרות, והמוני תיירים שמבלים. יש לזכור כי את האי מכיף כביש מעגלי ולכן הגישה היא נוחה לכל העיירות במקום.

 

כדאי מאוד להגיע למפל קמבוגהאי (Kambugahay), שבו אפשר לקפוץ מחלק מעט גבוה של המפל או לקפוץ קפיצת טרזן עם חבל שהותקן במיוחד לשימוש זה. המים צלולים ונקיים מאוד, ומומלץ להגיע עם בגד ים ומגבת. אטרקציה נוספת היא מערת הנטיפים קאנטבון (Cantabon), שבסופה ישנה בריכת מים טבעית קרירה. כדי לטייל שם חובה לשכור מדריך מקומי שידריך אתכם.

 

בדרום האי סיקיהור ישנן מקומות צלילה שיגלו לכם אונייה יפנית טרופה מימי מלחמת העולם השנייה, אי שקוע ושמורות טבע ימיות. מרחק שעת הפלגה מסיקיהור נמצא האי אפו (Apo) שבמימיו שוחים עשרות רבות של צבי ים, וזאת עשויה להיות חוויה מיוחדת ומרגשת לחובבי הצלילה שבינכם. 

 

רצוי להגיע לסיקיהור כמו יתר האיים באיזור, בעונה היבשה בין נובמבר לחודש מאי. צריך לקחת בחשבון כי הטמפרטורה בחודשים אלה יכולה להגיע גם עד 40 מעלות ביום.

כן גם אני רוצה להגיע לפיליפינים! לחץ כאן!

צרו איתי קשר
Give it a try, you can unsubscribe anytime.